Ta turen til Madonnaen ved porten av Trillemarka.

På Bjørneskornatten 1020 moh. ved porten av Trillemarka skuer Madonnaen med barnet utover flotte fjellområder med Gaustadtoppen i vest og Norefjell i nord. Området ble i 1989 gitt til Sigdal kommune av Anne Margrethe Bugge. Hun hadde et ønske om at det skulle settes opp en Madonna i området. Bugge døde i 1995, men hennes ønske ble aldri glemt. 20. juni 2009 var granittkulpturen på plass. Billedhugger Turid Angell Engh har laget Madonnaen med barnet.
Veibeskrivelse:
Fra Drammen;
Følg Rv 35 til Åmot deretter Rv 287 til Eggedal. Rett etter Eggedal sentrum ta av mot Vestbygda, deretter bomvei inn til Frøvoldseter.
Derfra er det merket sti.
Fra Bromma;
Ta av mot Eggedal, rett før Eggedal sentrum ta av mot Vestbygda. Deretter ta av bomvei inn til Frøvoldseter. Derfra er det merket sti.
Turen tar ca 1 time hver vei.
Her finner du kart over området
Artikkel fra avdukingen 20. juni 2009
|